Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (49 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Type
tr: Tür

en: Closed
tr: Kapalı

en: List
tr: Listele

en: Subject
tr: Konu

en: Cancel
tr: İptal

en: Description
tr: Açıklama

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Edit
tr: Düzenle

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Message
tr: İleti

en: Password
tr: Şifre

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Variable
tr: Değişken

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Open
tr: Açık

en: Add
tr: Ekle

en: Path
tr: Yol

en: Timestamp
tr: Zaman damgası

en: Create
tr: Oluştur

en: Are you sure you want to delete %title?
tr: %title düğümünü silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Active
tr: Etkin

en: Done
tr: Tamam

en: Advanced
tr: İleri düzey

en: Details
tr: Detaylar

en: Send
tr: Gönder

en: Start
tr: Başlangıç

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Role
tr: Rol

en: Close
tr: Kapat

en: Key
tr: Anahtar

en: Clear
tr: Temizle

en: Source
tr: Kaynak

en: open
tr: açık

en: Installed
tr: Kurulu

en: Tasks
tr: Görevler
