Usability Testing Suite (6.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (71 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Текст

en: delete
uk: видалити

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Delete
uk: Вилучити

en: Operations
uk: Дії

en: Value
uk: Значення

en: Username
uk: Користувач

en: Type
uk: Тип

en: Closed
uk: Закрито

en: List
uk: Список

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Відмінити

en: Description
uk: Опис

en: Audience
uk: Аудиторія

en: Enable
uk: Ввімкнути

en: Edit
uk: Редагувати

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію не можна буде скасувати.

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: Weight
uk: Вага

en: Variable
uk: Змінна

en: Required
uk: Необхідний

en: Name
uk: Ім'я

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпорт

en: Export
uk: Експорт

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрити

en: Add
uk: Додати

en: Path
uk: Шлях

en: Form ID
uk: Ідентифікатор форми

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Create
uk: Створення

en: Are you sure you want to delete %title?
uk: Ви дійсно хочете видалити %title?

en: Active
uk: Діючий

en: Done
uk: Завершено

en: Breadcrumb
uk: Рядок навігації

en: Advanced
uk: Додатково

en: Details
uk: Подробиці

en: Send
uk: Надіслати

en: Start
uk: Запуск

en: Configuration
uk: Налаштування

en: Role
uk: Роль

en: Close
uk: Закрити

en: Key
uk: Ключ

en: Stop
uk: Зупинити

en: Clear
uk: Очистити

en: Source
uk: Джерело

en: Invite
uk: Запрошення

en: open
uk: відкрите

en: Missing
uk: Відсутнє

en: Installed
uk: Встановлений

en: Environment
uk: Середовище

en: Tasks
uk: Завдання

en: Participants
uk: Учасники

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: E-mail addresses
uk: Адреси електронної пошти

en: Require
uk: Обов'язково

en: Invalid plugin.
uk: Не чинна втулка.

en: Not required
uk: Не вимагається

en: Detach
uk: Від’єднати

en: Designer
uk: Дизайнер

en: Beginner
uk: Новак

en: Intermediate
uk: Проміжне

en: Analyze
uk: Аналіз

en: Sessions
uk: Сеанси

en: Environments
uk: Середовища

en: Recording
uk: Запис

en: Quit
uk: Вихід
