Universally Unique IDentifier (6.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Taxonomy settings
hi: वर्गीकरण सेटिंग्स

en: User settings
hi: सदस्य संचालन निर्देश

en: Comment settings
hi: कमेन्ट की स्थापनायें
