Universally Unique IDentifier (6.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Taxonomy settings
hu: Taxonómia beállításai

en: User settings
hu: Felhasználó beállításai

en: Content settings
hu: Tartalom beállításai

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Synchronization
hu: Összehangolás

en: Universally Unique IDentifier
hu: Általánosan egyedi azonosító

en: Universally Unique IDentifier (UUID)
hu: Általánosan egyedi azonosító (UUID)
