Validation API (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: enabled
fr: activé

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: disabled
fr: désactivé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: edit
fr: modifier

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: Form ID
fr: Identifiant (ID) du formulaire

en: Save Settings
fr: Enregistrer les paramètres

en: Fields
fr: Champs

en: Click here
fr: Cliquez ici

en: Clone
fr: Cloner

en: Ops
fr: Op.

en: update
fr: mettre à jour

en: Empty
fr: Vide

en: Field Name
fr: Nom du champ

en: Disconnect
fr: Déconnecter

en: Validators
fr: Validateurs

en: Rule
fr: Règle

en: Validator
fr: Validateur

en: Add a field
fr: Ajouter un champ

en: Next Step
fr: Étape suivante

en: The field has been updated.
fr: Le champ a été mis à jour.

en: Export Code
fr: Exporter le code
