Validation API (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: enabled
it: attivato

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: List
it: Elenco

en: disabled
it: disattivato

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Export
it: Esporta

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Form ID
it: ID del form

en: Module
it: Modulo

en: Fields
it: Campi

en: Click here
it: Clicca qui

en: Clone
it: Clona

en: Arguments
it: Parametri

en: update
it: aggiorna

en: Empty
it: Vuoto

en: Rule
it: Regola

en: Validator
it: Validatore

en: The field has been updated.
it: Il campo è stato aggiornato.
