Validation API (6.x-1.0) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: enabled
kn: ಸಕ್ರಿಯಗೊಂಡಿದೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: Save Settings
kn: ಸಂಯೋಜನೆಗಳನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Module
kn: ಘಟಕ

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Field Name
kn: ಕ್ಷೇತ್ರದ ಹೆಸರು

en: Disconnect
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಕಡಿದುಹಾಕು

en: The field has been updated.
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡಲಾಗಿದೆ.
