Validation API (6.x-1.0) - en to ku translation catalogue (19 entries)

en: enabled
ku: چالاکە

en: delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Type
ku: جۆر

en: List
ku: لیستە

en: disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Description
ku: دەربارە

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Message
ku: پەیام

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Import
ku: هاوردن

en: Export
ku: هه‌ناردن

en: Update
ku: نوێ‌کردنەوە

en: Add
ku: زیاد بکە

en: update
ku: نوێبکەوە

en: Empty
ku: بەتاڵ

en: The field has been updated.
ku: خانە نوێکرایەوە.
