Validation API (6.x-1.0) - en to ml translation catalogue (17 entries)

en: enabled
ml: പ്രവർത്തനക്ഷമമാക്കി

en: delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Type
ml: തരം

en: List
ml: പട്ടിക

en: disabled
ml: അപ്രാപ്തമാക്കിയ

en: Description
ml: വിവരണം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: edit
ml: തിരുത്തുക

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Export
ml: കയറ്റുമതി

en: Add
ml: ചേർക്കാൻ

en: Form ID
ml: ഫോം ഐഡി

en: Module
ml: മൊഡ്യൂൾ
