Validation API (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: delete
nl: verwijderen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: Import
nl: Importeren

en: Export
nl: Exporteren

en: Update
nl: Bijwerken

en: Add
nl: Toevoegen

en: Form ID
nl: Formulier-ID

en: Save Settings
nl: Instellingen opslaan

en: Fields
nl: Velden

en: Click here
nl: Klik hier

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Arguments
nl: Argumenten

en: Ops
nl: Handelingen

en: update
nl: bijwerken

en: Empty
nl: Leeg

en: Field Name
nl: Veldnaam

en: Validators
nl: Validatieregels

en: Rule
nl: Regel

en: Validator
nl: Validatiemiddel

en: Add a field
nl: Een veld toevoegen

en: The field has been updated.
nl: Het veld is bijgewerkt.

en: Import Code
nl: Code importeren
