Validation API (6.x-1.0) - en to pt translation catalogue (28 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: disabled
pt: desativado

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Import
pt: Importar

en: Export
pt: Exportar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Form ID
pt: ID do formulário

en: Save Settings
pt: Salvar Configurações

en: Module
pt: Módulo

en: Fields
pt: Campos

en: Click here
pt: Clique aqui

en: Clone
pt: Clonar

en: Arguments
pt: Argumentos

en: update
pt: atualizar

en: Empty
pt: Vazio

en: Rule
pt: Regra

en: Validator
pt: Validador

en: The field has been updated.
pt: O campo foi atualizado.
