Validation API (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (26 entries)

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: delete
ar: حذف

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Export
ar: تصدير

en: Update
ar: تحديث

en: Add
ar: إضافة

en: Form ID
ar: رقم الاستمارة

en: Module
ar: الوحدة

en: Fields
ar: الحقول

en: Clone
ar: استنساخ

en: Arguments
ar: المتغيرات

en: update
ar: حدّث

en: Empty
ar: فارغ

en: Rule
ar: قاعدة

en: Validator
ar: محقق الصحة

en: The field has been updated.
ar: تم تحديث الحقل.
