Validation API (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (27 entries)

en: enabled
fa: فعال

en: delete
fa: حذف

en: Delete
fa: حذف

en: Type
fa: نوع

en: List
fa: فهرست

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیام

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Import
fa: ورود

en: Export
fa: استخراج

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Form ID
fa: شناسه‌ی فرم

en: Module
fa: ماژول

en: Fields
fa: فیلدها

en: Click here
fa: کلیک کنید

en: Clone
fa: تکرار

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: update
fa: به‌روزرسانی

en: Empty
fa: خالی

en: Rule
fa: قانون

en: Validator
fa: اعتبارسنج

en: The field has been updated.
fa: فیلد به‌روز شده است.
