Validation API (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: List
hi: सूची

en: disabled
hi: अक्षम

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: Form ID
hi: फार्म आईडी

en: Module
hi: मॉड्यूल

en: Fields
hi: क्षेत्र

en: Click here
hi: यहाँ क्लिक करें

en: Empty
hi: खाली
