Validation API (6.x-1.0) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: disabled
hu: tiltott

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Message
hu: Üzenet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Form ID
hu: Űrlap azonosító

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: Module
hu: Modul

en: Fields
hu: Mezők

en: Click here
hu: Ide kell kattintani

en: Clone
hu: Klónozás

en: Arguments
hu: Argumentumok

en: Ops
hu: Műveletek

en: update
hu: frissítés

en: Empty
hu: Üres

en: Field Name
hu: Mező neve

en: Validators
hu: Érvényesítők

en: Rule
hu: Szabály

en: Validator
hu: Érvényesítő

en: The field has been updated.
hu: A mező frissült.

en: Import Code
hu: Import kód
