Validation API (6.x-1.0) - en to oc translation catalogue (24 entries)

en: enabled
oc: activat

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: disabled
oc: desactivat

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: Message
oc: Messatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: Module
oc: Modul

en: Fields
oc: Camps

en: Clone
oc: Clonar

en: update
oc: metre a jorn

en: Empty
oc: Void

en: Rule
oc: Règla

en: Validator
oc: Validateur

en: The field has been updated.
oc: Lo camp es estat mes a jorn.
