Validation API (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (31 entries)

en: enabled
ru: включено

en: delete
ru: удалить

en: Delete
ru: Удалить

en: Type
ru: Тип

en: List
ru: Список

en: disabled
ru: отключено

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Message
ru: Сообщение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импортировать

en: Export
ru: Экспортировать

en: Update
ru: Обновить

en: Add
ru: Добавить

en: Form ID
ru: ID формы

en: Save Settings
ru: Сохранить настройки

en: Module
ru: Модуль

en: Fields
ru: Поля

en: Click here
ru: Нажмите здесь

en: Clone
ru: Клонировать

en: Arguments
ru: Аргументы

en: Ops
ru: Действия

en: update
ru: обновить

en: Empty
ru: Пусто

en: Field Name
ru: Название поля

en: Rule
ru: Правило

en: Default Message
ru: Сообщение по умолчанию

en: Validator
ru: Проверка

en: The field has been updated.
ru: Поле было обновлено.
