Validation API (6.x-1.0) - en to th translation catalogue (20 entries)

en: enabled
th: เปิดใช้งานแล้ว

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: Type
th: ประเภท

en: List
th: ดูลิสต์

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Edit
th: แก้ไข

en: Message
th: ข้อความ

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Import
th: นำเข้า

en: Export
th: ส่งออก

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Add
th: เพิ่ม

en: Form ID
th: รหัสแบบฟอร์ม

en: Clone
th: โคลน

en: Arguments
th: ข้อโต้แย้ง

en: update
th: อัปเดต

en: The field has been updated.
th: ช่องรับข้อมูลดังกล่าวถูกอัพเดทเรียบร้อยแล้ว
