Validation API (6.x-1.0) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: enabled
uk: увімкнено

en: delete
uk: видалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: List
uk: Список

en: disabled
uk: вимкнено

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Message
uk: Повідомлення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: Import
uk: Імпортувати

en: Export
uk: Експортувати

en: Update
uk: Оновити

en: Add
uk: Додати

en: Form ID
uk: ID форми

en: Save Settings
uk: Зберегти налаштування

en: Module
uk: Модуль

en: Fields
uk: Поля

en: Click here
uk: Натисніть тут

en: Clone
uk: Клонувати

en: Arguments
uk: Аргументи

en: Ops
uk: Дії

en: update
uk: оновити

en: Empty
uk: Порожньо

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Disconnect
uk: Роз'єднати

en: Validators
uk: Валідатори

en: Rule
uk: Правило

en: Validator
uk: Критерій перевірки

en: The field has been updated.
uk: Поле було оновлено.
