Validation API (6.x-1.0) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: delete
ur: حذف کریں

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Type
ur: قِسم

en: List
ur: فہرست

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Description
ur: وضاحت

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Export
ur: برآمد کریں

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: Form ID
ur: فارم کی آئی ڈی
