Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Status
ast: Estáu

en: Operations
ast: Operaciones

en: Value
ast: Valor

en: Development
ast: Desendolcu

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Created
ast: Fechu
