Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to ca translation catalogue (7 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Value
ca: Valor

en: Development
ca: Desenvolupament

en: Name
ca: Nom

en: edit
ca: edita

en: Created
ca: Creat
