Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: Status
eu: Egoera

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Created
eu: Sortua
