Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to fil translation catalogue (6 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Name
fil: Pangalan

en: edit
fil: wastuhin

en: Created
fil: Inilikha
