Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to hi translation catalogue (5 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें
