Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Development
it: Sviluppo

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Created
it: Creato

en: Modified
it: Modificato

en: Removed
it: Rimosso
