Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to ku translation catalogue (7 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Value
ku: نرخ

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Name
ku: ناو

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: Created
ku: درووستکراوە
