Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operaţii

en: Value
ro: Valoare

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Created
ro: Creat
