Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to te translation catalogue (8 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Value
te: విలువ

en: Development
te: రూపకల్పన

en: Name
te: పేరు

en: edit
te: మార్చు

en: Created
te: సృష్టితం

en: Current value
te: ప్రస్తుత విలువ
