Variable Changes (6.x-1.0-beta1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Development
tr: Geliştirme

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Created
tr: Oluşturulma
