vBulletin to Drupal (6.x-1.0-rc1) - en to nn translation catalogue (14 entries)

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Database type
nn: Databasetype

en: Configure
nn: Konfigurer

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Database port
nn: Database-port

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: If your database is located on a different server, change this.
nn: Om databasen din ligg på ein annan tenar, må du endre dette.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
nn: Om databasen din ikkje nyttar standard port, må du taste inn portnummeret her.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.
