vBulletin to Drupal (6.x-1.0-rc1) - en to sq translation catalogue (14 entries)

en: Advanced options
sq: Opsione të detajuara

en: Database type
sq: Lloji i bazës të së dhënave

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: Table prefix
sq: Prefiksi i tabelave

en: Database username
sq: Përdoruesi i databazës

en: Database password
sq: Fjalëkalimi për databazën

en: Database name
sq: Emri i databazës

en: Database host
sq: Host i databazës

en: Database port
sq: Porta e databazës

en: Save and continue
sq: Ruaj dhe vazhdo

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sq: Këto opsione janë të nevojshme vetëm për disa site. Nëse nuk dini çfarë të shkruani këtu, lini rregullimet e prezgjedhura, ose pyesni afruesin tuaj të hosting.

en: If your database is located on a different server, change this.
sq: Nëse baza juaj e të dhënave ndodhet në një server tjetër, ndrysho këtë vlerë.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sq: Nëse serveri i bazës suaj të së dhënave është në pritje në një portë jo-standart, shkruaj numrin e saj.

en: Database port must be a number.
sq: Porta e databazës duhet të jetë një numër.
