vBulletin to Drupal (6.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Advanced options
uk: Додаткові налаштування

en: Test
uk: Перевірити

en: Database type
uk: Тип бази даних

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Table prefix
uk: Префікс таблиць

en: Database username
uk: Користувач БД

en: Database password
uk: Пароль до бази даних

en: Database name
uk: Ім'я бази даних

en: Database host
uk: Сервер БД

en: Database port
uk: Порт БД

en: Save and continue
uk: Збережіть і продовжуйте

en: Tables check passed!
uk: Перевірка таблиць пройшла!

en: migrate vbulletin
uk: міграція з vbulletin

en: Migration
uk: Перенесення...

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
uk: Ці налаштування необхідні лише для деяких сайтів. Якщо ви не знаєте, що тут вказувати, то залиште базові налаштування, або утоічніть їх у хостинг-провайдера.

en: If your database is located on a different server, change this.
uk: Якщо ваша база даних розташована на іншому сервері, змініть це.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
uk: Якщо ваша база даних доступна через не стандартний порт, вкажіть тут його номер.

en: Database port must be a number.
uk: Порт бази даних має бути числом.
