vBulletin (and Photopost) to Drupal (6.x-1.0) - en to da translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Database type
da: Databasetype

en: Table prefix
da: Tabelpræfiks

en: Database username
da: Brugernavn

en: Database password
da: Adgangskode

en: Database name
da: Database

en: Database host
da: Databasevært

en: Database port
da: Databaseport

en: Save and continue
da: Gem og fortsæt

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
da: Disse indstillinger skal normalt ikke ændres. Hvis du er i tvivl om, hvad du skal indtaste her, bør du beholde standardindstillingerne eller kontakte din udbyder.

en: If your database is located on a different server, change this.
da: Skift denne indstilling hvis din database befinder sig på en anden server.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
da: Indtast et portnummer hvis din database ikke lytter på standardporten.

en: Database port must be a number.
da: Databaseporten skal være et tal.
