vBulletin to Drupal (6.x-1.0) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Advanced options
sv: Fler alternativ

en: Database type
sv: Typ av databas

en: Table prefix
sv: Tabellprefix

en: Database username
sv: Användarnamn för databasen

en: Database password
sv: Lösenord för databasen

en: Database name
sv: Databasens namn

en: Database host
sv: Databasserver

en: Database port
sv: Databasport

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
sv: Dessa alternativ är bara nödvändiga på vissa webbplatser. Om du är osäker på vad du skall skriva in här, låt standardinställningen stå kvar eller fråga din webbleverantör.

en: If your database is located on a different server, change this.
sv: Ändra detta om din databas ligger på en annan server.

en: If your database server is listening to a non-standard port, enter its number.
sv: Ange portnumret om din databasserver lyssnar på en port som inte är standard.

en: Database port must be a number.
sv: Databasporten måste vara ett nummer.
