vBulletin (and Photopost) to Drupal (6.x-1.5) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Advanced options
uk: Розширені параметри

en: Database type
uk: Тип бази даних

en: Table prefix
uk: Префікс таблиць

en: Database username
uk: Ім’я користувача бази даних

en: Database password
uk: Пароль до бази даних

en: Database name
uk: Назва бази даних

en: Database host
uk: Сервер бази даних

en: Database port
uk: Порт бази даних

en: Save and continue
uk: Зберегти та продовжити

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
uk: Ці налаштування необхідні лише для деяких сайтів. Якщо ви не знаєте, що тут вказувати, то залиште початкові налаштування, або утоічніть їх у хостинг-провайдера.

en: Database port must be a number.
uk: Порт бази даних має бути числом.

en: import
uk: імпорт

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
uk: Помилка під час виконання операції %error_operation з аргументами: @arguments
