vBulletin (and Photopost) to Drupal (6.x-1.6) - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
is: Hætta við

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Database type
is: Tegund gagnagrunns

en: Table prefix
is: Forskeyti gagnagrunnstaflna

en: Database username
is: Notandanafn gagnagrunns

en: Database password
is: Lykilorð gagnagrunns

en: Database name
is: Nafn gagnagrunns

en: Database host
is: Gagnagrunnsþjónn

en: Database port
is: Gagnagrunnsport

en: Save and continue
is: Vista og halda áfram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
is: Þessar stillingar eru einungis nauðsynilegar fyrir suma vefi. Ef þú ert ekki viss um hvað þú ættir að skrifa hér er líklega best að notast við upphaflegu stillingarnar, eða hafa samband við hýsingaraðila.

en: Database port must be a number.
is: Gagnagrunnsportið verður að vera tala.
