vBulletin (and Photopost) to Drupal (6.x-1.6) - en to ro translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
ro: Anulare

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Database type
ro: Tip bază de date

en: Table prefix
ro: Prefix tabel

en: Database username
ro: Utilizator bază de date

en: Database password
ro: Parolă bază de date

en: Database name
ro: Nume bază de date

en: Database host
ro: Host bază de date

en: Database port
ro: Port bază de date

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ro: Aceste opţiuni sunt necesare doar pentru unele situri. Dacă nu sunteţi sigur ce ar trebui introdus aici, lasaţi configuraţiile implicite sau consultaţi-vă cu furnizorul de hosting.

en: Database port must be a number.
ro: Portul bazei de date trebuie să fie un număr.
