vBulletin (and Photopost) to Drupal (6.x-1.7) - en to nl translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Advanced options
nl: Uitgebreide opties

en: Database type
nl: Databasetype

en: Table prefix
nl: Tabelvoorvoegsel

en: Database username
nl: Databasegebruikersnaam

en: Database password
nl: Databasewachtwoord

en: Database name
nl: Databasenaam

en: Database host
nl: Database-host

en: Database port
nl: Databasepoort

en: Save and continue
nl: Opslaan en doorgaan

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nl: Deze opties zijn alleen voor sommige sites nodig. Als u er niet zeker van bent wat u moet invullen kunt u de standaardwaarden laten staan of contact opnemen met uw provider.

en: Database port must be a number.
nl: De databasepoort moet een getal zijn.

en: import
nl: importeer

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments
