vCard (6.x-1.7) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Download
de: Herunterladen

en: Country
de: Land

en: Display Settings
de: Anzeigeeinstellungen

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Birthday
de: Geburtstag

en: Province
de: Provinz

en: Profiles
de: Profile

en: Not available.
de: Nicht verfügbar.

en: Field Mappings
de: Felder Zuordnungen

en: Download vcard
de: vCard herunterladen

en: Given Name
de: Vorname

en: Family name
de: Nachname

en: Organization
de: Organisation

en: Telephone
de: Telefon

en: Postal
de: Postleitzahl

en: About the author
de: Über den Autor

en: Error building vcard
de: Ein Fehler ist bei der Erzeugung einer vCard aufgetreten.

en: Show vCard download link on user's profile
de: vCard-Download-Link auf dem Benutzerprofil anzeigen

en: Show hCard on user's profile
de: hCard auf dem Benutzerprofil anzeigen
