Version Control API (6.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Author
hi: लेखक

en: List
hi: सूची

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Date
hi: तारीख

en: Name
hi: नाम

en: edit
hi: संपादन करें

en: Import
hi: आयात करें

en: Export
hi: निर्यात करें।

en: mail
hi: मेल

en: n/a
hi: लागू नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: file
hi: फ़ाइल

en: All
hi: सभी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: !time ago
hi: !time पे
