Version Control API (6.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Delete
id: Hapus

en: Username
id: Nama anggota

en: Author
id: Penulis

en: List
id: Daftar

en: Actions
id: Perintah

en: Cancel
id: Batalkan

en: Disabled
id: Non-aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Overview
id: Tinjauan

en: Date
id: Tanggal

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Export
id: Ekspor

en: n/a
id: t/a

en: User
id: Anggota

en: All
id: Semua

en: Filter
id: Saring

en: Log message
id: Catatan log

en: E-mail address
id: Alamat email

en: !time ago
id: !time yang lalu

en: Operation
id: Operasi
