Version Control API (6.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
ru: Сохранить настройки

en: Status
ru: Состояние

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Author
ru: Автор

en: List
ru: Список

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отменить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Project administration
ru: Управление проектами

en: Administrative interface for project management and related modules.
ru: Административный интерфейс для управления проектами и связанных модулей.

en: Overview
ru: Просмотр

en: Edit
ru: Изменить

en: Date
ru: Дата

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Import
ru: Импорт

en: Export
ru: Экспорт

en: mail
ru: почта

en: n/a
ru: нет

en: User
ru: Пользователь

en: file
ru: файл

en: All
ru: Все

en: Filter
ru: Фильтр

en: Log message
ru: Сообщение в системный журнал

en: E-mail address
ru: Адрес электронной почты

en: directory
ru: каталог

en: General
ru: Информация

en: !time ago
ru: !time назад

en: Operation
ru: Операции

en: Approved
ru: Одобрено

en: Accounts
ru: Счета

en: Repository
ru: Хранилище

en: Root
ru: Корневая

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create account
ru: Создать учетную запись

en: diff
ru: разница

en: Pending
ru: Ожидание

en: Declined
ru: Отказано

en: contact form
ru: Форма контактов

en: Reason:
ru: Причина:

en: Karma
ru: Репутация
