Version Control API (6.x-1.0-rc2) - en to tr translation catalogue (34 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Author
tr: Yazar

en: List
tr: Listele

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin Değil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Project administration
tr: Proje yönetimi

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Date
tr: Tarih

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Export
tr: Dışarı aktar

en: mail
tr: posta

en: User
tr: Kullanıcı

en: file
tr: dosya

en: All
tr: Tümü

en: Filter
tr: Filtre

en: Log message
tr: Günlük iletisi

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: General
tr: Genel

en: !time ago
tr: !time önce

en: Operation
tr: İşlem

en: Approved
tr: Onaylanmış

en: Root
tr: Kök

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Pending
tr: Beklemede

en: Declined
tr: Reddedildi
