Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Date
bn: তারিখ

en: Message
bn: বার্তা

en: edit
bn: সম্পাদন

en: mail
bn: মেইল

en: n/a
bn: প্রযোজ্য নয়

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: E-mail address
bn: ই-মেইল ঠিকানা
