Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Username
fa: نام کاربری

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: لیست

en: Actions
fa: کنش‌ها

en: Cancel
fa: انصراف

en: Disabled
fa: غیرفعال شده

en: Action
fa: عمل

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Project administration
fa: مدیریت پروژه

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Tag
fa: برچسب

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Message
fa: پیام

en: edit
fa: ویرایش

en: mail
fa: نامه

en: n/a
fa: موجود نیست

en: User
fa: کاربر

en: file
fa: فایل

en: All
fa: همه

en: Filter
fa: فیلتر

en: E-mail address
fa: نشانی پست الکترونیک

en: General
fa: عمومی

en: !time ago
fa: !time پیش

en: Operation
fa: عملکرد

en: Revision
fa: بازبینی

en: Break lock
fa: شکستن قفل
