Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: Statut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Tag
fr: Étiquette

en: File path
fr: Chemin du fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: edit
fr: modifier

en: tag
fr: balise

en: mail
fr: courriel

en: User
fr: Utilisateur

en: file
fr: fichier

en: All
fr: Tous / Toutes

en: Revision ID
fr: ID de révision

en: Filter
fr: Filtrer

en: E-mail address
fr: Adresse de courriel

en: directory
fr: répertoire

en: General
fr: Général

en: !time ago
fr: Il y a !time

en: Operation
fr: Opération

en: Approved
fr: Approuvé

en: Accounts
fr: Comptes

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: Queued
fr: Mis en attente

en: Pending
fr: En attente

en: Declined
fr: Refusé

en: Revision
fr: Révision

en: Break lock
fr: Faire sauter le verrou
