Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to de translation catalogue (5 entries)

en: Username
de: Aawändername

en: Disabled
de: Abgschaltet

en: Action
de: Aktion

en: Revision ID
de: Revisions-ID

en: E-mail address
de: E-Mail-Adrässe
