Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Disabled
it: Disattivato

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Si

en: Overview
it: Panoramica

en: Tag
it: Etichetta

en: File path
it: Percorso del file

en: Edit
it: Modifica

en: Date
it: Data

en: Message
it: Messaggio

en: edit
it: modifica

en: mail
it: e-mail

en: n/a
it: n/d

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Revision ID
it: ID revisione

en: Filter
it: Filtra

en: E-mail address
it: Indirizzo e-mail

en: directory
it: cartella

en: General
it: Generale

en: !time ago
it: !time fa

en: Operation
it: Operazione

en: Approved
it: Approvato

en: Pending
it: In sospeso

en: Revision
it: Revisione

en: Break lock
it: Interrompi il blocco
