Version Control API (6.x-2.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (31 entries)

en: Save configuration
ku: پاشەکەوتکردنی شێوەپێدان

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Username
ku: ناوی تێپەڕبوون

en: Type
ku: جۆر

en: Author
ku: نووسەر

en: List
ku: لیستە

en: Actions
ku: کردارەکان

en: Cancel
ku: پاشگه‌زبه‌وه‌

en: Disabled
ku: کوژاوەتەوە

en: Action
ku: کردار

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Overview
ku: پیشاندانی گشتی

en: Tag
ku: تاگ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Date
ku: ڕێکەوت

en: Message
ku: پەیام

en: edit
ku: ده‌ستکاریکردن

en: mail
ku: ئیمێل

en: n/a
ku: نییە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: file
ku: په‌ڕگه‌

en: All
ku: هەموو

en: Revision ID
ku: IDی پێداچوونەوە

en: Filter
ku: پاڵێو

en: E-mail address
ku: ئیمێل ئەدرێس

en: General
ku: گشتی

en: !time ago
ku: !time لەمەوبەر

en: Operation
ku: کردار

en: Revision
ku: پێداچوونەوە
